Spływy kajakowe - Mała Panew

Niezbędnik kajakarza, czyli co zabrać ze sobą na spływ

Zabezpieczenie przed wodą i wilgocią. Dobrym rozwiązaniem są zamykane worki na śmieci do których można zapakować plecaki lub dodatkowe ubranie, jest to wersja praktyczna i tania. Worki takie można umieścić w luku bagażowym lub w innym miejscu w kajaku. Dobrze jest też mieć wodoszczelne etui, w którym możemy schować telefon, aparat czy dokumenty.

Peleryna i polar. Przygotowując się na spływ warto pamiętać, że pogoda nawet w środku lata bywa bardzo różna. Więc oprócz spodenek i kąpielówek na pewno przyda się coś na deszcz czyli kurtka przeciw deszczowa jak również polar, bluza oraz długie spodnie. Przydatne mogą być buty przystowsowane do wody sandały lub klapki, radzimy zabrać też pełne buty.

Dziecko w kajaku? Dlaczego nie, pod warunkiem, że w kamizelce ratunkowej lub asekuracyjnej i pod opieką osoby dorosłej.

Piłeś - Nie płyń. Po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających nigdy nie wsiadaj do kajaka. Wzrost brawury i spowolnienie reakcji nie sprzyja bezpieczeństwu na wodzie.

Niebezpieczeństwo dla kajakarza na rzece stwarza spiętrzenie wody. Trzeba zwracać uwagę, gdzie znajdują się tamy, progi wodne i młyny. Nie przepływaj takich miejsc. Lepiej przenieść kajak niż ryzykować niebezpieczna wywrotkę.
Kajakarz kajakarzowi pomoże. Dobry zwyczaj mówi, że nie zostawia się innych na wodzie w potrzebie. Warto pamiętać o tej zasadzie, kto wie, może samemu też kiedyś się przyda.

Wiele przydatnych informacji znajdziecie klikając na link poniżej:

http://www.kayakpaddling.net/

Kontakt
Tel. +48 508 278 177
Projekt i wykonanie witryny internetowej:  POTACZEK.PL & Tinker Media